Джо Байдън и Камала Харис се появиха за пръв път като кандидат-президентска двойка, която ще се бори да победи Доналд Тръмп на изборите в САЩ през ноември, съобщи ДПА.
Кандидатът на Демократическата партия за президент на САЩ заяви, че несъмнено е направил правилен избор.
"Нямам съмнение, че съм избрал правилния човек за следващ вицепрезидент на Съединените американски щати. Това е сенатор Камала Харис", заяви Байдън на проявата в Уилмингтън в щата Делауер, предаде Ройтерс.
След Байдън на сцената излезе 55-годишната Харис, отбеляза Асошиейтед прес.
"Америка плаче за истински лидер, а ние имаме президент, който се грижи повече за себе си, отколкото за народа, който го е избрал; президент, който прави всяко предизвикателство, пред което се изправим, още по-трудно за решаване", заяви тя.
Харис разкритикува президента Доналд Тръмп, че не е взел на сериозно пандемията от новия коронавирус и така е застрашил живота на американците.
/БТА/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.