IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Пеевски ме притесни, призна Барозу пред Орешарски

Премиерът обеща, че няма да бърза да номинира нов шеф на ДАНС

Барозу препоръча на Орешарски да обявява публично кандидатурите за ключови постове. Снимка: БТА

Барозу препоръча на Орешарски да обявява публично кандидатурите за ключови постове. Снимка: БТА

Председателят на Еврокомисията Жозе Барозу обяви след среща с премиера Пламен Орешарски, че е бил силно притеснен от избирането на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.

"Това назначение притесни не само българските граждани, но и Еврокомисията, и страните-партньори", каза той и отправи препоръка към Орешарски - когато прави ключови назначения, особено в сектори, свързани с борбата с корупцията и организираната престъпност, да ги подлага на широки консултации.

На свой ред премиерът му обеща, че няма да бърза с номинациите за председател на ДАНС и кандидатурите ще бъдат внимателно оглеждани.

На въпрос на журналисти дали е готов да смени някои зам.-министри и областни управители, чиито имена са на протестните плакати и във възгласите на протестиращите, отговорът бе, че Орешарски ще смени всички, за които има съмнение, че не отговарят на изискванията за заеманата длъжност

"А именно, на първо място професионални качества и на второ място – приемлива обществена репутация", отсече той, цитиран от БНР.

На друг въпрос за диалога между политическите партии и дали би протегнал ръка към всички демократични партии, включително и към ГЕРБ, Пламен Орешарски даде положителен отговор.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата