Бившият италиански премиер Силвио Берлускони постави подписа си под документ, съдържащ 12 правила, към които трябва да се придържа, докато изтърпява едногодишната си присъда за данъчни измами, предаде Франс прес.
Сред тези правила са забрана да напуска резиденцията си в град Аркоре край Милано в интервала от 21 до 6 ч. и задължение да не напуска областта Ломбардия освен в периода от вторник сутринта до четвъртък вечерта, когато може да отива само до Рим. За пътуването до Рим обаче на Берлускони ще се издава всеки път специално разрешение.
Правилата предвиждат освен това и задължение да прекарва най-малко четири часа на ден при възрастни хора във фондация за грижи за възрастните, намиращата се в град Чезано Босконе край Милано.
Берлускони подписа документа за изпълняване на правилата в кабинета на директора на Дирекцията за изпълнения на наказанията в Милано Северина Панарело. Берлускони обсъди с нея и как би могъл да участва в предизборната кампания на партията си Форца Италия, която ще се бори за места в Европейския парламент.
След като напусна офиса на Панарело, Берлускони заяви пред журналисти, че 12-те правила няма да попречат на кампанията за европейския вот.
Освен едногодишната присъда, която Берлускони изтърпява, като полага общественополезен труд, той няма право да се кандидатира на избори в продължение на шест години, нито пък има право да гласува, пише БТА.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.