Главният прокурор на България Сотир Цацаров се срещна в Брюксел с еврокомисаря по правосъдие, потребители и равенство на половете Вера Юрова, съобщи прокуратурата.
По време на срещата, на комисар Юрова са представени идеите за реформа в прокуратурата, които да залегнат в общата Стратегия за съдебна реформа, представена от Министерство на правосъдието.
Комисар Юрова е проявила сериозен интерес към идеите на Сотир Цацаров за децентрализация на българската прокуратура и възможностите за по-голяма отговорност на прокурорите по места. На срещите беше обсъдено и изпълнението на препоръките от последните два мониторингови доклада на ЕК, отчитат от прокуратурата.
Ръководството на Прокуратурата отправи покана към еврокомисар Юрова за посещение в България през следващата година, се казва в съобщението на прокуратурата.