IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Италия под карантина - позволи неплащане на ипотеките

Страната се бори с вируса, от който само там загинаха 463 души

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

От снощи Италия е в извънредно положение, заради коронавируса. Хората да излизат от домовете си само при спешен случай, поиска премиерът Джозепе Конте.

Сега стана ясно, че страната позволява на гражданите да не плащат ипотеките си. "Италия може да позволи на гражданите да преустановят плащането на ипотеките и някои данъчни плащания, за да се справят с икономическия шок от новия коронавирус", заяви заместник-министърът на икономиката, цитиран от БГНЕС.

"Мерките за подпомагане на семейството ще бъдат включени в правителствено постановление, което ще бъде публикувано в сряда след заседание на кабинета. Те ще се прилагат за цяла Италия", каза Лаура Кастели в изявление.

"Те биха могли да включват "спиране на изплащането на (удържани от заплати) вноски", за да се помогне на семействата по време на икономическия спад", заяви тя.

"Притесняваме се от това и поради тази причина настояхме банковата система да даде възможно най-много (за) спиране на плащанията по ипотеките", каза още тя.

В Италия само за две седмици починаха 463 души.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата