IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

ЕС ще окаже по-голяма военна подкрепа на Молдова

Това заяви Шарл Мишел при посещението си в Кишинев днес

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Председателят на Съвета на ЕС Шарл Мишел при посещението си в Кишинев днес заяви, че се планира допълнителна военна помощ за Молдова.

27-те държави от блока проучват възможностите за оказване на по-голяма военна подкрепа на Молдова, включително за повече помощ при изграждането на въоръжените сили на страната, заяви Мишел на съвместна пресконференция с молдовския президент Майа Санду, предаде "Ройтерс".

Той заяви, че това ще допълни помощта в областта на логистиката и киберзащитата, за която ЕС вече се е договорил. Мишел отказа да даде каквито и да било подробности, но заяви, че е изключително важно да се избегне всякаква ескалация.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата