Милиони германци ще могат през следващите месеци да се възползват от безпрецедентни намаления на цената на обществения транспорт, приети от федералното правителство с цел да убеди хората да променят навиците си на пътуване в условия на високи цени на горивата, предаде ДПА.
От днес всеки може да закупи месечна карта за пътуване с регионалните влакове и автобуси на цена от 9,66 евро.
Картата ще бъде в употреба и през юли и август, а очакванията са влаковете да бъдат претъпкани през летните месеци.
Същевременно германските власти намаляват до края на август акцизите на горивата до най-ниското разрешено в рамките на ЕС равнище в опит поне малко на облекчат потребителите по време на летния сезон.
Очаква се мярката да свали цената на бензина с 35 цента на литър, а на дизела - със 17 цента. Това обаче ще струва на властите милиарди евро приходи.
/БТА/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.