Мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо обвини футболистите си след поредната издънка този сезон при загубата с 1:2 от Фенербахче в Лига Европа. Според португалския специалист отборът играе с темпото от предсезонните контроли.
"Проблемите ни започват още от настройката за мачовете. Фенербахче играеше все едно е на финал в Шампионска лига, а ние все едно сме излезли за лятна контрола. В началото на мача бяхме заспали", каза Моуриньо след мача в Истанбул.
"Домакините започнаха със 100 км/ч, докато ние едва се движехме. Те правеха каквото си поискат на терена - атакуваха, контролираха топката, защитаваха се с 10 души, чакаха ни на контраатака, симулираха няколко фаула, спореха със съдията, спираха мача, печелеха време, провокираха конфликти. Но вината не е тяхна, а изцяло наша. Не заслужавахме да спечелим този мач", каза Моуриньо.
Португалецът се нахвърли словесно и върху полузащитника Хенрих Мхитарян, като го призова да се раздава повече на терена и да докаже, че заслужава мястото си в Манчестър Юнайтед. "Мхитарян трябва да дава повече от себе си. Имаме доста играчи за тази позиция и той трябва да играе по-добре от Мата, Лингард и Марсиал, ако иска да е в състава. Толкова е просто", коментира Моуриньо.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.