Тази седмица може да се събере само в една думичка - "Есе". Всякакви капацитети се изказаха каква глупава нация сме, какво дъно сме били стигнали. Но ако се загледаш в бройката постове на интелектуалците - бъдещето на България никак не е черно.
Шоубизнесът ни също няма как да загине, тъй като десетки негови представители пишат ежедневно есета. Да, няма да спечелят къща в Канада, но пък си имат запазеното място в медиите.
Напук на рекламираната неграмотност започваме с една новина от академичните среди. Поредната носителка на титлата Мис Плеймейт - Нора Недкова, завършила своето висше образование, което било в областта на маркетинга. Така зайчетата с диплома застрашително нарастват, след като Русата Златка къта документ за застрахователка, а "черната" й адашка е финансист. Есе...
Но да оставим на мира образованието в България и да преминем към горещите теми. Тази седмица станаха ясни новите сексимволи на годината. Ако не сте могли да спите нормално незнаейки техните имена, ето ги и тях.
Сексимвол на годината е фолкпевицата Мария, която е преборила конкуренцията в лицето на Златка Райкова и Николета Лозанова. Прави впечатление, че и трите не са първа младост, което говори единствено за криза на сексимволи у нас. Толкова ли няма други напомпани хубавици в тази държава?
Сексимвол Майка пък стана Наталия Кобилкина. Е, тя все още не е станала майка, но на кого му пука. За родния шоубизнес винаги е било важно да се въртят някакви статуетки. За Секссимвол Плеймейт пък бе избрана Марешка Бардем, която е позната най-вече в роднинския си кръг. Поне засега не е успяла да изпъкне с нищо, дори роден футболист досега не й е направил някаква реклама. Каква плеймейтка е тогава?
Призът за Секссимвол тв водеща отиде в колекцията на най-четената писателка Венета Райкова. Какво ли е усещането да си толкова секси и в същото време толкова продуктивен автор? Дали пък скоро няма да издаде книга с есета?
Моника Валериева пък се чуди как да привлече някакво внимание, след като връзката й с Филип Плейн се оказа някакъв фойерверк, за който в нейните среди се говорят легенди. Няма как да бъдат разказани, тъй като доказателствата са само вербални. Но пък Валериева, както и всички като нея, си имат трибуна - социалните мрежи. Там размахва някакви средни пръсти за "добър ден", иронизира незнайни жени как никога няма да имат нейния мъж. И вие ли не я разбирате? Ами заедно "да бегаме".
Ако има къде, защото от трън, попадаме на... "дърто коте". Половинката на Валери Божинов влудявала мъжете на плажа в Дубай. От ценната новина за Биляна Дол се разбира още, че тя се чувствала вдъхновена от Дубай. Ами и сръбските силиконки не са кой знае какво ниво. Даже не съм чул Биляна да е дипломирана висшистка. Важното е, че вдъхновява Божинката, на когото Враца му се видя като Ню Йорк.
Андреа пък посрещна рождения си ден в далечен Тайланд. Защо обаче реши да ни информира за празника си надупена в банята остава загадка. Ясно е, че кадъра е обработван като за модно списание, но пък най-интересното в него си остава отражението на фотографа в слушалката на душа. Всъщност е някаква жена, която също има нужда от фотошоп.
Продължаваме с Азис, който също се включи в манията да покаже как се е променил за 10 години. Фолкпевецът се похвали с напомпано тяло, което леко изплаши неговите почитатели. От някога пухкавата Азия (помните ли го в тази му роля?) сега прилича на бодибилдър, а мнозина се съмняват, че е натрупал мускули с анаболни стероиди. Той пък твърди, че релефът е постигнат без "химия". Някои стигат още по-далеч и сравняват Азис с Джейсън Момоа, което идва в повече дори и на най-големите либерали.
Неговата колежка Софи Маринова пък искала да се омъжи в зала "Арена Армеец", защото рода и приятели - много. Нейният бъдещ мъж Гринго обаче я разубедил, тъй като нямало как да обърнат внимание на всички. Двамата ще се венчаят през март, а кума щяла да бъде Преслава. Но дотогава има доста време и нищо чудно плановете на Софи да се променят.
За сватба се готви и още една нашумяла двойка - Златка и Благой. Даже държащата да я споменаваме като дизайнер плеймейтка вече си избрала рокля. Това станало естествено в Дубай - градът, който вдъхновява. Споменават се дори някакви цифри от сорта на 50 бона за роклята. Но дали е така - няма кой да ни каже. Българските звезди помпат не само мускули и гърди, но и цени. За да не ги помисли някой за беден - техният най-голям страх. Благо и Златка за едната бройка да се сгодят в ефир, но всичко пропадна. Може би и от суеверие, тъй като блондинката има един неуспешен годеж по телевизията.
Джулиана Гани също получи предложение да се види като булка. Изненадващо, но нейният приятел Илиян падна на колене не в Дубай, а във Виена. Естествено романтичният жест бе заснет за социалните мрежи, защото предложение за брак, което го няма там, не е предложение... Пожелаваме щастие на бъдещето семейство, а на Илиян - да изкарва пари. Защото предният съпруг на Джулката остана в историята, защото разчитал на нейните пари.
Завършваме с един музикален поздрав на тандема Боро Първи и Тита. Клипът към песента "Задната седалка" предизвика някаква полемика, най-вече насочена към гръдната обиколка на певицата. Тя самата ги е възпяла така:
"Мойте муцита танцуват, все едно че са балет.
И се пляскат, и се шляпат като джапанка в асфалт,
не спират да ни дъвчат имената – жилибон.
Хейтъри ще кажат, че е силикон".
"Да пееш к'во се случва с циците ти не звучи добре", атакува нейната колежка Дара, с която явно не са най-добри приятелки. Не че и Дара не залага на голямо деколте, но това е друга тема.
Фенове пък се шегуват с Тита, че е достойна заместничка на Катя от Ритон, поне що се отнася до естествените природни дадености.
На нас ни остава да седнем на задната седалка и да припяваме "и се пляскат, и се шляпат...". Поне до следващата седмица.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Растящите цени на петрола отново натежаха на търговията на Wall Street
Какви мерки взимат най-богатите страни, за да ограничат негативите от скъпия петрол?
Как Европа да стабилизира икономиката си в новата геополитическа среда?
Германия обмисля съкращения на разходите за здравеопазване с 60 млрд. евро
Индексите на БФБ затвориха разнопосочно в понеделник
България се включва в програмата PURL, ще произвежда и дронове заедно с Украйна
Рецепта от тефтера на баба: Кекс с моркови
Как влияе изключително мощното пълнолуние на 1 април на зодията ни
Разкритата престъпна мрежа за трафик на оръжие: Има арести в Испания, България и Гърция
"Олимпиакос" и Везенков надиграха "Панатинайкос" в битката за върха
Радев: Споразумението с Украйна рискува националната сигурност на България
Гърция отлага задължителното плащане на наем по банков път за октомври
Германия тотално надигра Гана, но спечели трудно в края
ВИДЕО: Яник Синер – Иржи Лехечка
Стилияна Николова: Конкуренцията със сигурност не спи
Обявиха важна новина за Левски
България спечели първи трофей от половин век
София Жук
Таро карта за 31 март, вторник
Дневен хороскоп за 31 март, вторник
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
3 свежи рецепти за Цветница
Сомнологът д-р Петър Чипев: Буденето през нощта не е безобидно
Ще изчезнат ли скоро ръчните скорости на колите?
Учениците от Спортното училище в Търговище разбраха, че Интернет не е игра без правила
Украинците идват и с влак! Готвят директна жп линия от Киев до Варна и Бургас още това лято
Вяра и Надежда от тризначките искат да влязат в "Ергенът"
България ще произвежда дронове за Украйна
Какво да правим, ако все още имаме левове?
Кой ще завладее Земята, ако хората изчезнат: Ето какво отговарят учените
Китай изгражда мащабна база за дълбоководни изследвания
Екипажът на „Артемис II“ пристигна във Флорида преди полета
Rocket Lab изстреля два демонстрационни сателита за европейската Celeste
Защо в началото на 2026 г. космосът ни засипа с камъни?
Милион сателити Starlink заплашват да отнемат нощното небе на Земята