IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Светлината от електронните устройства съсипва кожата ни

Продължителното стоене пред екрана причинява бръчки

IStockphoto

IStockphoto

Ако спортувате активно или се движите повече пеша, вие се нуждаете от хранителни вещества, с които да укрепите тялото. Освен това, ако една от целите ви е да натрупате мускулна маса, то в менюто ви задължително трябва да присъстват определени храни.

 
„Получаването на достатъчно протеини, особено след тренировка, чрез хранене, може да помогне за трупане на мускули, подобряване на метаболизма и контролиране на апетита през деня“, коментира пред „Shape“ нутрицистът Линда Харджу. И обяснява, че около 30% от макронутриентите в тялото трябва да идват от протеини. Останалите 50 процента организмът трябва да си ги набавя от въглехидрати, като се нуждае и от 20% мазнини.
 
Освен физическите тренировки, които карат тялото да заякне и направи мускули, има и някои храни, които насърчават този процес. Ето кои са те:
 
Много често се говори, че използването на дигитални устройства уврежда зрението ни. Особено преди сън, когато светлините са загасени, човек може да изпитва парене и дори трудно да заспи. А какво се случва с неговата кожа?
 
Според дерматолози, синята светлина, излъчвана от мобилните телефони, таблети и други технологии, които са пред лицето ни на много близко разстояние, влияят отрицателно на структурата на кожата.
 
Какво представлява синята светлина?
 
Д-р Шери Марюбайн обяснява пред „Allure“, че тя е част от видимия спектър светлина, като дължината на нейната вълна е 400-500 nm. Тя бива синьо-виолетова и синьо-тюркоазена, като първата е най-опасна за зрението и кожата. Слънцето е най-големият естествен източник на такава светлина, а що се отнася до изкуствените, това са мобилните телефони, телевизорите, компютрите, таблетите, флуоресцентните и LED лампи и други.
 
Синята светлина може да причини дегенерация на макулата и загуба на зрението, но не е на 100% вредна.
 
„Синята светлина играе важна роля за здравето, защото една част от нея участва в регулацията на циркадния ни ритъм – нашият биологичен часовник. Тя също така отговаря за настроението и помага на мозъка за паметта и когнитивните функции“, коментира от своя страна д-р Менакаши Гупта.
 
Как синята светлина съсипва кожата четете в Tialoto.bg 
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата