Всеки, който е бил тормозен от шума в апартаменти на Airbnb със стени, тънки като хартия или пък е бил жертва на нечестив рекет и шумни, любопитни съседи, вече може да потърси убежище в някой от новите апартаменти, които обещават "мир... светлина и спокойствие". Те се намират в сърцето на южния испански град Севиля в... действащ манастир.
Като се има предвид, че въпросните апартаменти се намират в зад стените от 16-ти век на манастира Света Мария на Исус - който е дом на общност от монахини, принадлежащи към затворения орден на Света Клара - рекламното съобщение със сигурност звучи загадъчно.
Навлизането на сестрите в света на Airbnb започна преди няколко месеца, след като те решиха да търсят възможности за печелене на пари извън домашно приготвените сладкиши, които продават на вратата си.
Въпреки че първоначално са планирали дългосрочно отдаване под наем на апартамента, заеман от техния портиер и семейството му, след като те напуснат, монахините заключиха, че кратките наеми вероятно биха били най-добрият им залог.
"Не искахме да се занимаваме директно с управлението на апартаментите, защото това не е нашият начин на живот", казва сестра Мария Хосе пред El País по телефона. "Те носят доход, който ни помага да живеем, но ние не искахме това да е за сметка на нашето призвание, поради което накарахме някой друг да поеме управлението."
След това, от уста на уста, тези намерения стигнали до Хавиер Бернал и неговия партньор Луис Бидон.
"Свързахме се с тях миналото лято, след като човек, който купува от техните сладкиши, ни каза, че се интересуват да използват някои от стаите, които имат в манастира, като туристически апартаменти", каза Бернал пред вестника. "Така че отидохме да ги попитаме дали искат да работим заедно."
Двете страни скоро постигнали споразумение за една година и апартаментите вече могат да се наемат за между 90 и 180 евро за минимален престой от две нощувки, в зависимост от размера на избрания апартамент.
Според Бернал първите два месеца от отдаването под наем са привлекли повече чуждестранни посетители, отколкото испанци.
"Досега това бяха главно чужденци, но е вярно, че процентът на испанците е по-висок, отколкото обикновено получавате в този вид имоти", каза той пред El País.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.