БСП е събрала два пъти повече гласове от ГЕРБ в двете секции, разкрити в женския затвор и следствения арест в Сливен, показаха резултатите от гласуването.
Право на вот имаха 18 жени, които са в затвора в очакване на присъдите си, както и 11 мъже, задържани в ареста.
Общият брой на гласувалите е по-голям, тъй като в тези секции са дали вота си и служителите в двете ведомства, които са били на работа през изборния ден, предава "Труд".
Както и на почти всички избори, така и на предсрочните за парламент, в единствения у нас женски затвор отбелязаха 100% активност.
Най-голяма подкрепа получи БСП за България – 18 гласа. Два пъти по-малко гласове е получил националният победител ГЕРБ.
Следват ги "Обединени патриоти", за които са дали подкрепата си 6 избиратели. По 1 глас са получили "Воля", АБВ-Движение 21, ДПС, РБ-Глас народен, както и новата партия ДОСТ.
В следствения арест БСП за България води срещу ГЕРБ с 10 на 4 гласа, по 1 имат ДПС, "Обединени патриоти" и РБ-Глас народен.
И двете секции има по един избирател, който е поставил знак в бюлетината, че не подкрепя никого.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.