Двама души, участвали във взривяването на банкомат в Сапарева баня през ноември, бяха задържани тази нощ.
Престъпниците са заловени след преследване с полицията. При екшъна не са пострадали полицаи, съобщи БНТ.
Бандитите успяха да се измъкнат през ноември, когато униформените проведоха зрелищна акция в района на пернишкото село Боснек заради взривения банкомат.
Обирът бе извършен на 9 ноември. Тогава престъпниците взривиха банкомат в офис на банка ДСК и отмъкнаха сейф с 9000 лева.
За престъплението бе спипан съучастник на обирджиите, 34-годишният Господин Динев. Той шофирал автомобил, осигурявайки безпрепятствено предвижване на друга кола, с който бил извършен обира.
Динев е за постоянно в ареста. През ноември миналата година съдът в Дупница отказа да го пусне заради подозрения, че може да се укрие от правосъдието.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.