IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Медицинско чудо: 5 г. с парализа и накрая – на крака!

Новаторски метод в медицината помогна на мъж да проходи

Снимка: Кадър YouTube

Снимка: Кадър YouTube

Пет години след нещастен инцидент с моторна шейна 29-годишният Джаред Чиннок ще проходи отново.

След като катастрофира, мъжът е парализиран от кръста надолу, съобщават от свеновните агенции. Благодарение на новаторски метод в областта на медицината, Джаред ще стъпи отново на краката си.

В гърба му е имплантиран електрод, който стимулира нервите на гръбначния мозък. Той става първият пациент на клиниката "Мейо", който се подлага на процедурата. Благодарение на иновативния метод днес 29-годишният мъж може да измине около 100 метра с проходилка – нещо, което изглеждало като недостижимо в представите му в продължение на 5 години.
Мъжът се е подложил на 113 рехабилитации през годината, а усилията на лекарите накрая успяват да го изправят на крака.

Имплантът е поставен в епидуралното пространство на гръбначния стълб, точно под пострадалата при инцидента зона.

Тъй е свързан със стимулатор, поставен в коремната област, който има безжична връзка с външно управление. Днес мъжът може да стъпи на краката си и да върви, макар и с помощ. Когато електростимулаторът е изключен, Джаред отново става неподвижен.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
НОТИФИКАЦИИ
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата