IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Нов тайник за дрога – работещите акумулатори

Шофьор опитал да вкара 3 кг канабис

Снимка: Агенция "Митници"

Снимка: Агенция "Митници"

Откриха близо 3 кг марихуана в работещи акумулатори на камион. Дрогата е заловена на „Капитан Андреево”, съобщиха от Агенция "Митници".

Окръжна прокуратура-Хасково е привлякла като обвиняеми двама мъже на 37 и 34 г., за това че на 15 януари, през ГКПП „Капитан Андреево”, направили опит да пренесат от България в Турция наркотично вещество, определено като канабис с тегло 2,840 кг. Стойността на дрогата е 11 360 лева.

Митничарите са извършили щателна митническа проверка на товарен автомобил. Той е бил управляван от един от обвиняемите. При проверката в двата акумулатора на товарния автомобил са намерени укрити и недекларирани 14 пакета канабис.

Служители на ГДБОП са участвали в разследване, което довело до задържането на помагач в извършеното престъпление. Той осигурил наркотичното вещество и е склонил друг мъж да го пренесе през границата на страната.

Мъжете са задържани за 72 часа.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
НОТИФИКАЦИИ
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата