IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Двама уволнени от ББР, не се явиха на среща с Петков

8 фирми получили общо 1 млрд. лева кредити от банката

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Служебният министър Кирил Петков уволни членовете на Надзорния съвет на Българската банка за развитие (ББР) Митко Симеонов и Велина Бурска.

На техните места ще бъдат предложени Васил Щонов и Валентин Михов, които трябва да бъдат одобрени от БНБ.

Днес на обявеното от министъра изслушване се яви само председателят на съвета Стамен Янев.

8 големи кредитополучатели са получили от ББР близо 1 млрд. лв., съобщи Петков.

Утре министърът е поканил управителите на тези фирми, за да чуе от тях как виждат връщането на кредитите и как се развива техният бизнес план. Министърът изрази надежда те да се отзоват. За момента единственото потвърждение е от Български морски флот.

Не съм тук да атакувам нечий бизнес план, това че са разрешени такива заеми, не е проблем на получателите, а на управлението на банката, смята той.

Одитният комитет вече е в банката от вчера, обяви Петков.

Ще се предприемат действия ББР да не дава кредит по-голям от 5 млн. лева, стана ясно от думите му.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
НОТИФИКАЦИИ
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата