Стреса в личния ни живот, а и на работното място, често води до тежки последствия за психиката ни. Младите все повече страдат от бърнаут и панически атаки. Но на помощ идва новата книга на Албена Тонкин "Как съхраних себе си“. Тя ще е на пазара от трети януари и.
Авторката разказва личната си история за да бъде полезна и на други хора:
"Първите сигнали - първо е прегарянето. При мен това, което става е - изтръпват ми ръцете, не мога да чета, не мога да работя. Някои хора припадат. Когато ти си много преработен, тялото физически отказва да работи. Ако не вземем мерки, започват панически атаки - стягания в сърцето, не можеш да дишаш, изтръпват ти крайниците", сподели Албена Тонкин пред Bulgaria ON AIR.
Авторката обясни, че е много важно, когато човек получи паник атака да я осъзнае. Ако още в самото й начало убедим тялото си, че състоянието ни не е истинско, то ще изчезне.
"Това, което аз направих е пълен рестарт. Най-добре е, когато човек има панически атаки да си вземе почивка от ежедневието си и да си направи анализ. Аз направих точно това - смяна на начина на работа, махнах токсични хора, които ме натоварват, пуснах всички "какво трябва да ям". Много е важно като имаш панически атаки да почнеш от нулата", обясни Албена Тонкин.