IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Москва дава ваучер с $13 на възрастните, за да се ваксинират

Така ще се опитат да насърчат имунизацията

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Здравните власти в Москва предлагат ваучери на възрастните хора, за да насърчат ваксинацията срещу коронавирус.

След първа доза ваксина, руснаците на възраст над 60 години могат да получат ваучер в размер на 1000 рубли (около 13 долара), който може да ползват в определени магазини, аптеки и кафенета, обяви вчера кметът на Москва Сергей Собянин, цитиран от ДПА.

Хората обаче трябва да се регистрират онлайн за получаване на ваучера, финансиран от корпоративни дарения.

Русия започна масовата ваксинация още през декември, но много възрастни са скептични по отношение на безопасността на ваксината "Спутник V".

Четири месеца по-късно едва малко над 5% от населението на Русия са получили и двете дози.

В цяла Москва могат да се видят плакати с призиви към хората над 60 години да се ваксинират. По информация на Собянин около 400 000 възрастни хора в 12-милионната столица са се ваксинирали.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата