IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

След смъртта на 9 пациенти: Арестуваха главния лекар на болница в Русия

Те били с коронавирус и на изкуствена вентилация

Снимка: Pixabay

Снимка: Pixabay

Главният лекар на болницата във Владикавказ е задържан заради смъртта на 9 пациенти след спукване на кислородна тръба, съобщи ТАСС, позовавайки се на информация от Следствения комитент на Северна Осетия-Алания.

"В рамките на разследването на наказателното дело 58-годишният главен лекар на болницата беше задържан“, обясниха от там.

По данни на разследващите услугите, предоставяни в лечебното заведение, не отговарят на изискванията за безопасност. Това е довело до смъртта на пациентите.

Разследващите ще поискат постоянен арест за медика. Според местното законодателство го грозят 10 години затвор.

Разследването е  установило, че вчера в Републиканската клинична спешна болница във Владикавказ е имало спукване на кислородната тръба, осигуряваща кислород на пациенти на  изкуствена белодробна вентилация. В резултат на това  са починали девет пациенти, които са били в интензивното отделение.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата