IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

САЩ предупредиха за опасност от атентати в Русия

Москва пита: Предадени ли са тези данни на руските служби?

Снимка: архив, БГНЕС

Снимка: архив, БГНЕС

Посолството на Съединените щати в Москва съобщи за опасност от терористични атентати в Русия.

Дипломатическата мисия се позовава на медийни съобщения, според които е налице заплаха от нападения срещу търговските центрове, железопътните гари и станциите на метрото в големите градове, включително Москва и Санкт Петербург, предаде БНР.

Като потенциални цели се посочват също така районите в близост до границата с Украйна. От посолството не уточняват обаче кои медии са публикували цитираната информация.

На американските граждани се препоръчва да следят медиите, винаги да носят със себе си паспортите си с руска виза, да избягват местата на масово струпване на хора и да помислят за евакуация от Русия, която не изисква съдействието на американските власти.

 Говорителят на руското министерство на външните работи Мария Захарова попита дали американците са предали съответните данни на руските служби по партньорските канали. „Ако не е така, как да разбираме това?“, написа Захарова в социалната мрежа „Телеграм“.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата