За БСП предстоящите избори за евродепутати са вот на недоверие към управлението на България, а целта на социалистите е чрез тях да постигнат промяна с предсрочни парламентарни.
Заявка, че иска ново доверие от избирателите даде червената шефка Корнелия Нинова, след като партията регистрира листата си с кандидати за евродепутати.Въпреки че иска да вземе държавното управление, тя призна за напрежение и различия в левицата на последния пленум.
Тогава тя представи свой списък с кандидати, но след инфарктно заседание, пленумът дописа листата й. Така в нея попадна и лидерът на ПЕС Сергей Станишев, който оставаше зад борда при предложенията на Нинова.
"Не се чувствам бламирана на Националния съвет - не за пръв път, надявам се и не за последен в нашата партия ще има спорове и дебати по съдържание", смята обаче соцлидерката.
По думите й дебатите били достатъчно дълги, за да е ясно, че БСП е демократична партия и самата тя не управлява авторитарно.
"Имахме различия. Имахме 11 часа разговори. Затворихме листата и това е краят на спора - тръгваме заедно с цел да бъдем първа политическа сила", обясни Нинова.
Относно кандидатуратаси за евродепутат Иво Христов, вече бившият шеф на кабинета на президента Румен Радев,коментира: "Не само че нямаме конфликт с президента, но и има съвпадение във възгледите от самото начало на неговата кампания, та до ден днешен".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.