"Изпълнителният съвет на Единна народна партия категорично декларира, че не участва в политическия проект, условно наречен "Проектът Първанов", се казва в декларация на партията.
"Остро възразяваме срещу това по един произволен и безпринципен начин да бъде намесвано името на председателя на ЕНП – Мария Капон. От създаването си Единна народна партия работи за формиране на модерна център-дясна алтернатива, което и ще правим занапред", се казва още в декларацията.
Мария Капон беше едно от първите имена, което се спрягаше за участник в проекта на Първанов.
Съмненията бяха потвърдени и от присъствието на Капон на икономическия форум, където беше ясно, че Георги Първанов ще анонсира бъдещото създаване на АБВ-то.
Тогава тя не беше толкова категорична, че няма нищо общо с проекта.
"Единственото управление за последните 20 години, в което е имало кабинет на реформи и на национално спасение, е тогава, когато политическият и партийният интерес остава назад пред националния. Въпросът е докъде е доведена страната.
Икономката е в колапс, страната е в депресия, системи като здравеопазване и пенсионна са разрушени, страната е пред национална катастрофа. Единствената алтернатива, която имат българските граждани в момента, е Терминал 1 или Терминал 2 на аерогара София", коментира Капон на икономическия форум.
Днес обаче ЕНП остро иска да се разграничи от Първанов, изведнъж осъзнавайки, че той е лява алтернатива.
"В последната седмица ми се налага да обясняваме кой е негър и кой не. Кой има интерес от това да бъдат пуснати десни имена?", попита Капон в интервю за bTV. И сама си отговори с поредните предположения.
БСП били виновни, че се страхували от разцепване. Ама можело и да са ГЕРБ, защото "всяка една алтернатива ги изнервя" във време на протести.
"Това е като бременността на Калина Илиева, бебето ще проплаче на 11-и", пошегува се Капон.
Тя призна, че е ходила 2 пъти в Банкя, когато "кандърдисвали Б. Борисов за избори за президент", но тогава той подкрепил Неделчо Беронов. Втория път ходила заради комисията за Сретен Йосич, но си говорили конфиденциално.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.