IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

12,40 ч. – НС гласува вота срещу кабинета "Борисов"

"Атака" и сините няма да са в зала, ГЕРБ имат подкрепа от независими

Снимка: БТА

Снимка: БТА

Парламентът ще гласува днес вота на недоверие към правителството на премиера Бойко Борисов.

Внесеният от парламентарните групи на Коалиция за България и ДПС вот на недоверие за провала в антикризисната му политика и тежките последици за хората, ще бъде гласуван след 12.40 часа.

В Правилника за организацията и дейността на НС се посочва, че гласуването по вота може да започне най-рано 24 часа след приключване на разискванията по него.

В четвъртък дебатите продължиха рекордно кратко – около 3 часа, след като депутатите от ПГ на "Атака" и Синята коалиция напуснаха пленарна зала.

За да бъде отхвърлен вотът на недоверие срещу кабинета на Бойко Борисов, 50 % + 1 от депутатите трябва да гласуват "против". Това са 121 депутати.

Парламентарната група на ГЕРБ се състои от 117 народни представители, но пък има подкрепата на незавимиси, отцепили се от РЗС и "Атака".

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата