Скандалът с намерените в печатницата в Костинброд бюлетини е напът да затихне. Според преподавателя по конституционно право и бивш депутат от БСП професор Георги Близнашки прокуратурата съзнателно или не е дала рамо на опозицията в деня за размисъл.
„Прокуратурата много тромаво се справи със ситуацията,“ коментира в сутрешния блок на Bulgaria ON AIR проф. Близнашки.
Той допълни, че нарушението на закона е очевидно, а санкциите, които ще последват, ще са по-скоро административни. По думите му показателно за случая е, че нито една партия не оспорва изборните резултати, дори тези, които се възползваха от разкритието в деня за размисъл и направиха пресконференции. Според него ГЕРБ не са реагирали по най-подходящия начин, тъй като са попаднали в „непозната житейска ситуация“.
Случилото се на 11 май се е отразило негативно на имиджа на страната зад граница, коментира още Георги Близнашки. Той препоръча „политическата борба да не се води с крайни средства, а партиите да не експлоатират обстоятелствата единствено и само в своя полза“.
Евентуално правителство в коалиция между БСП и ДПС няма да има дълъг живот, прогнозира още проф. Близнашки. Неговото мнение е, че по-скоро ще се стигне до нови избори в началото на следващата година.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.