Народният представител от Коалиция за България Красимир Янков коментира, че ако опозицията бе поискала вот на недоверие за цялостната политика правителството, съгласно правилника на парламента следващият вот може да е най-рано след шест месеца.
„На практика промяната на тяхната позиция с искането за вот на недоверие за секторни политики означава само едно – в следващите месеци ще бъдем свидетели на поредица от вотове, чиято цел е да нарушат ритъма на работа на Народното събрание“, заяви Янков.
По думите му е несериозно е да се иска вот на недоверие на правителство, работило едва 100 дни. В същото време той бе категоричен, че дори за тези сто дни това правителство направи много повече в социалната сфера, отколкото предишното за 4 години.
„Ситуацията в страната сега обаче изисква сътрудничество и съгласие в името на общи цели – преодоляване на икономическата криза, повишаване на доходите на гражданите и още ред задачи, отразени в декларацията ни“, посочи организационният секретар на левицата.
Според него този вот е един от поредните опити на бившите управляващи да влязат в полезрението на общественото внимание на фона на падащия им рейтинг.
В отговор на въпрос трудно ли се работи под натиска на протестите в столицата Красимир Янков заяви, че протестите загубиха обществената си тежест, защото стана ясно кой стои зад тях и кой ги поощрява – бившите управляващи и партиите, които не са осъществили амбициите си на последните избори да влязат в парламента.
„Това отблъсна и дори отврати хората от първите дни на протеста, които се почувстваха политически употребени. Няма как обществото да се отнася с доверие към протестиращи, които са докарани с автобуси от вътрешността на страната и които за няколко часа разходка по софийските булеварди получават възнаграждение, за което повечето хора в България работят между един и два дни“, добави в заключение народният представител Красимир Янков.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.