IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Местан ще се яви на делото срещу Октай

Той ще е в съда в понеделник дори ако не получи призовка

Местан ще се яви на делото срещу Октай

Лидерът на ДПС Лютви Местан обяви, че в понеделник ще се яви на делото срещу нападателя над почетния председател на ДПС Ахмед Доган - Октай Енимехмедов, който в края на януари насочи газов пистолет срещу него, докато той четеше доклад пред съпартийците си по време на национална конференция на движението.

Очакваше се Местан да се яви на заседанието по делото в СГС вчера, но се оказа, че не е редовно призован.
 
„Към днешния ден не съм редовно призован, това обстоятелство е малко странно и затова искам да призова призовкарите да ме намерят или утре между 8 и 8,30 ч. на домашния ми адресq или от 8, 45 до 14 ч. в парламента”, заяви той.
 
Местан уточни, че когато призовкарите са го търсили на домашния му адрес, там е бил само синът му. 
 
„Аз не трябва да стоя непрекъснато вкъщи в очакване на призовкарите, когато са отишли, там е бил само моят син, непълнолетен, който не може да се ангажира с подписване на каквото и да е”, коментира Местан. 

Той увери, че призовкарите ще получат достъп до парламента, когато го потърсят.
 
Въпреки това понеже вече на всички е ясно, че той трябва да се яви на делото като свидетел, в понеделник ще отиде в съда дори и да не е получил призовка, стана ясно от думите му.
 
Относно неявяването и на Ахмед Доган на вчерашното заседание на СГС, Местан обясни, че самият факт че е „представил болничен лист предполага, че е бил призован и не се явил на делото поради обективни причини”.
 
„За нас няма никакво съмнение, че това беше организиран опит за политическо убийство и точно тази теза ще застъпя пред съда. Надявам се, че следствието и прокуратурата работят по тази версия. Ахмед Доган беше жертва на покушение и отговорността, че в България това се случи пред очите на цялата нация е на онези органи, които бяха призвани да осигурят охраната на политици от ранга  на Доган, още повече, че той беше и продължава все още да е в режим на специална охрана”, коментира Лютви Местан.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата