IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

ДНСК ще проверява сградите на училища, градини и болници

Това не е наказателна акция, твърди Данов

Иван Данов. Снимка: БТА

Иван Данов. Снимка: БТА

Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) започва проверки на състоянието на сградите на училища, детски градини и болници в страната, съобщи министърът на инвестиционното проектиране Иван Данов.

Данов беше категоричен, че това не е наказателна операция.

По думите му трябва да се провери състоянието на сградния фонд и ако има изменения и нарушения, своевременно да се предприемат мерки за обезопасяване на тези обекти.

Министърът съобщи, че по държавната инвестиционна програма са постъпили предложения на общини и области на стойност 1,566 млрд. лева, което е почти три пъти повече от отделените средства.

По думите му изборът вече е направен и вероятно утре ще е готово постановлението на правителството.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата