Датата, която ще бъде определена за изборите, е технически въпрос и няма да промени резултатите от вота, смята зам.-председателят на парламентарната група на ДПС Камен Костадинов.
„Не виждам как една дата - дали е 14, дали е 28, 5 или 12 , би променила по какъвто и да е начин резултатите, това са технически въпроси, коментира той преди предстоящите в петък консултации за насрочване на предсрочните избори и решението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов да участва в тях с предложението вотът да е в средата на септември.Костадинов напомни, че ДПС първи са обявили своята позиция.
Той напомни, че са отворени за всяка идея, която получи подкрепа и стане консенсусна.
Нека да не предрешаваме и да слагаме някакви условия преди самите консултации, призова Костадинов., цитиран от БТА.
В отговор на въпрос как би гласувал за оставката на Сергей Станишев като депутат Костадинов посочи, че би подкрепил искането за прекратяване на правомощията му.
Това е индивидуално волеизявление, не мисля, че сме хората, които трябва да правят ревизия на волята на всеки един какво да прави и къде да продължи кариерата си, посочи Костадинов.
Надявам се утре или вдругиден да се направи по-добра организация и парламентът да заседава, допълни той.