IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

ББЦ обеща закон за забрана на етническите партии

Бареков обяви, че ще даде под съд цялото ДПС

Снимка: архив Булфото

Снимка: архив Булфото

Лидерът на ББЦ Николай Бареков обяви, че обмисля да предложи законопроект в следващия парламент, който да забрани партиите на етническа основа - независимо дали са цигански, турски или български. Бареков обеща и да съдейства за въвеждане на образователен ценз за гласуване, съобщи БТА.

"Категорично заявявам, че това ще бъде един от водещите закони, който ние ще приемем - за образователен ценз. Това се случва в ден, в който българите обявиха в социологическо проучване, че искат затваряне на границата с Турция и настояха за образователен ценз", каза Бареков.

Той се възмути, че 30 години след Възродителния процес, ДПС продължава да спекулира с политическа карта и „да внася туркоезични избиратели с български паспорти, които гласуват едновременно за Ердоган и за Местан”. „Българският народ, а не ДПС дава властта, г-н Местан. Не бъдете толкова високомерен", призова Бареков.

Лидерът на ББЦ обяви, че ще даде под съд цялото ДПС. Поводът за това е изказване на лидера на партията, в което той нарича ръководството на „България без цензура” „болни мозъци” и сравнява Бареков с Тодор Живков.  „За първи път ще подам иск срещу цяла политическа партия", каза още лидерът на ББЦ.

Бареков обвини ДПС, че използва безпардонно гласовете на турците. "Ще разваля сметките на коалицията "Бостан", зарече се още той.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата