Водачът на листата на „БСП Лява България” в 24-и МИР в София Стефан Данаилов изрази оптимизъм за бъдещето на България и на левицата, след като пусна своята бюлетина в столичния кв. "Лозенец".
"Гласувах за демокрацията. Гласувах пак с някаква поредна надежда, дано този път да се случат по-добри неща, защото отчаянието на хората е много голямо. И бих казал, че нещата вече са опрели до кокала. Сега се надявам повече хора да излязат да гласуват, защото и това е много важно. Като си седим вкъщи, нищо няма да направим. Вътрешните вълнения на хората са много големи и надявам се, че няма да ги обхване апатията, която усещах лично аз по време на кампанията", заяви Данаилов.
Той каза още, че е наясно, че най-трудно от всичко е да се върне загубено доверие.
"Много години вече се губи, а от личен опит знам, че доверие много трудно се връща. Но трябва да се направи нещо в тази посока. Ще видим. Все пак аз се надявам участието на моята политическа сила да бъде достойно на тези избори. Аз по принцип съм оптимист. И на тези години съм оптимист, защото ако и това изчезне,
всичко вече става безсмислено", допълни Стефан Данаилов.
А много българи решиха днес да отидат до киносалоните. Вижте тук кои са най-гледаните от тях филми!