IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Хората прощават на ГЕРБ, на БСП не могат, оплака се Вигенин

"Ако БСП иска да бъде силна, трябва да спрем със самоизяждането"

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Депутатът от БСП Кристиан Вигенин изрази недоумение от ниската подкрепа за партията,  защото тя според него е имала „най-прогресивните идеи” и „защитава интересите на една огромна част от българските граждани”.

„Въпреки многото неща, които се направиха, хората остават с впечатлението, че това са кръпки, мерки, които сме длъжни да направим и които никога не стигат. На ГЕРБ могат да простят, на БСП не могат да простят, че не е направила повече“, коментира той по bTV.

Вигенин отхвърли и тезата, че с действията си като външен министър е настроил русофилите срещу БСП.
По думите му не може да се постави под въпрос европейското членство на страната, но и не може да се твърди, че кабинетът „Орешарски” е провеждал антируска политика.

Попитан дали наистина в БСП има фараони, каквото обвинение отправи социалистът Кирил Добрев, Вигенин отговори: „Ако БСП иска да бъде силна, трябва да спрем това постоянно самоизяждане в медиите, никой не иска да се идентифицира с отбор, в който има постоянни крамоли. Че трябва да има промяна в отбора, това е естествено”.

Бившият първи дипломат напомни, че двама от членовете на прословутата „тричленка” на Столетницата (Евгени Узунов и Катя Николова) не са били народни представители, докато Добрев ще е в парламента за четвърти мандат.
По думите му Изпълнителното бюро не е като някогашното Политбюро и работата в него е свързана с повече задължения, отколкото с дърпане на конците вътре в партията.

„Трябва да има минимално съвпадане между Изпълнителното бюро и парламентарната група, защото и без това не сме много сега. Едните трябва да се заемат изцяло с партията, а другите – с парламентарна дейност, защото там ще се види новото лице, новата политика на БСП. Парламентарната група е ключов елемент от възстановяването на БСП.

Кристиан Вигенин оцени като положителна инициативата на ГЕРБ за срещи с останалите партии в Народното събрание.

„Едно добро начало, защото ГЕРБ от самото си създаване са били много самовлюбена партия. Нейният лидер също. Може би беше добър ход, че той не участваше в преговорите”, коментира социалистът.
Бившият външен министър посочи, че сега въпросът е дали със „стъпването на терена” на Бойко Борисов ще продължи пътят на българската политика към Европа или всичко ще приключи.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата