Легенда е, че са следени полицаи в разработката "Червеи", това е измислено, за да се измамят хората, заяви председателят на парламентарната вътрешна комисия Атанас Атанасов /РБ/ във връзка с информацията от прокуратурата, че разработката по време на протестите срещу правителството на Пламен Орешарски не е била срещу недоволните граждани, а срещу полицаи предатели.
„А те установили ли са кои са подслушвани, ако са установили кои са подслушвани, откъде знаят, че не са протестиращи? Нещо много бързат. Още малко и всичко ще стане ясно“, коментира Атанасов.Той обяви, че утре в парламентарната комисия за контрол на службите за сигурност ще бъде изслушан доклад, в който са констатирани седем нарушения.
Атанасов обаче отказа повече подробности около доклада.
Той отказа да коментира и дали е бил подведен премиерът Бойко Борисов, който заяви, че протестиращи - в сегашния вид на разработката, която е правена, не са подслушвани.
„Аз разбрах, че на премиера е докладвал вътрешният министър, а СРС-тата са експлоатирани от ДАНС. Питам къде са папките на ДАНС? В папките на ДАНС няма нищо, въпросът е къде отидоха тези папки. Ще проверяваме“, закани се Атанасов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.