IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кабинетът е "тюрлюгювеч", вкарва ни в нов дълг

Бареков: ББЦ няма зависимости от бизнес интереси

Николай Бареков. Снимка: ББЦ

Николай Бареков. Снимка: ББЦ

Правителството е „тюрлюгювеч”, което вкарва страната в нов дълг от 16 милиарда, разкритикува евродепутатът и лидер на ББЦ Николай Бареков.

„Не съм чул избирател да е гласувал за Реформаторския блок и да е знаел, че България ще бъде вкарана в нов дълг само за 3 месеца. Напротив, ГЕРБ и РБ казваха преди изборите: „Гласувайте за нас, за да не бъдем вкарани в нови дългове“, коментира той по Нова телевизия.

Бареков отказа да обясни има ли съмнения откъде идва заплахата за неговото физическо ликвидиране, за която съобщи самият той преди дни.

„Подаден е сигнал от партията до прокуратурата. Не се чувствам застрашен. Аз съм европейски депутат и не пребивавам в България. Нямам скрупули или интереси да си вдигам или свалям рейтинга”, коментира той.

Евродепутатът настоя, че ББЦ е единствената партия, която няма зависимости от бизнес интереси.

Според него в противен случай политическата сила нямаше да остане с трима депутати и щеше да е желана и харесвана от властта.

„Бареков стана ненужен за ГЕРБ и ДПС, които в един момент явно си направиха друга сметка”, заяви още той.

Той коментира и разпада на парламентарната си група.  
 
„Нося си кръста, разграничил съм се още по Коледа от тази парламентарна група”, заяви лидерът на ББЦ и обвини част от депутатите, че са на заплата при бизнесмена Христо Ковачки.
 
„В деня, в който БДЦ се разпадна и отцепилите се подкрепиха правителството, беше издаден лиценз за удължаването на живота на мина "Бобов дол”, собственост на Ковачки", коментира евродепутатът.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата