Депутатите решиха, че ще заседават извънредно във вторник от 11 до 18 ч., за да приемат окончателно промените в Закона за здравното осигуряване, които не успяха да приключат миналата седмица, защото не се събраха достатъчно, за да има кворум.
Заради това ще трябва да работят и в ден, който по принцип е почивен за тях, а идеята е на ръководството на парламента.
Мнозинството пък не прие днес нито едно от предложенията на опозицията за законодателни промени, които да се обсъдят през тази седмица.
От БСП поискаха да се разгледат промени в Закона за ветераните, с които и участниците в антифашистката съпротива да ползват същите привилегии като тези, участвали във Втората световна война.
По разчетите на Янаки Стоилов от тях живи са останали едва около 2000 души, което означава, че за допълнителните облаги, които ще ползват, ще бъдат похарчени няколко милиона лева, което според него не е много.
От "Атака" настояха да се обсъди проекторешение за недопускане на емигранти от Близкия изток и Северна Африка
"Това са пришълци, които идват тук, влизат в родината ни и натоварват социалната ни система", аргументира искането на националистите Десислав Чуколов.
Той добави, че издръжката на един бежанец е 1100 лева на месец, в пъти повече от пенсиите.
Освен това има и заплаха от нахлуването на терористи.
"Атака" предложи още тази седмица парламентът да обсъди внесения от партията проектозакон за утилизирането, според който обезвреждането на боеприпаси да става само в държавни предприятия.
Лидерът на националистите Волен Сидеров за пореден път призова да се обсъди проект на мораториум върху увеличаване на цените на тока и топлоенергията за срок от 6 месеца.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.