IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Манолова, Пенчев? "Обляканата" Баракова ще каже!

Независимата депутатка ще брои бюлетините от избора

Снимка: архив Булфото

Снимка: архив Булфото

Последната дума кой ще е новият омбудсман ще е на независимия депутат Ана Баракова. Тя ще бъде човекът, който ще брои бюлетините след тайното гласуване на народните представители за национален защитник.

Това предвижда проекторешение, което предстои да бъде разгледано днес в пленарната зала, пише "Телеграф".

Кандидатите за омбудсман са двама – досегашният Константин Пенчев и депутатката от БСП Мая Манолова. Пенчев беше номиниран отново в последния момент от Реформаторския блок, а Манолова – от червената партия.

Ана Баракова пък се прочу като първият независим депутат в това Народно събрание. Тя напуска партията на Николай Бареков с мотива, че са я притискали да се откаже от мястото си.

Депутатката стана известна и с няколко публични изяви, в които обясни, че винаги е "облякана елегантно" и харесва София, защото в нея има много магазини. Известна стана и историята с изгубеното й коте, изчезнало при обир на апартамента й.

Девет на брой са депутатите, които ще участват в комисията за избора на омбудсман, включваща по един представител от всяка парламентарна група и един, който е излъчен от независимите.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата