Вече е ясен изпращачът на SMS-а до премиера, с който Борисов е информиран за дебатите във Висшия съдебен съвет по скандала, станал известен като "Каките".
Човекът, писал до Борисов, е Яне Янев.
Лидерът на "Ред законност и справедливост" в момента е съветник на премиера и точно затова бил длъжен да го информира.
Съобщението беше изпратено до Борисов по време на заседанието на Висшия съдебен съвет, на което се обсъждаше аферата "Яневагейт". С това в реално време се оказа, че някой информира премиера за случващото се на заседанието.
Съобщението внесе смут сред магистратите, прекъсна заседанието, а премиерът се появи неканен във ВСС.
Припомняме ви съдържанието на съобщението: "Лозан Панов отново предложи да ви викаме във ВСС по записа с двете каки. Не го приехме".
Още вчера премиерът подсказа, че негов съветник му е изпратил съобщението.
"Мой съветник ми препрати този SMS, това е лична кореспонденция, той не е член на ВСС", отсече Борисов.
Тогава той не каза от кого е получил текстовото съобщение, прочетено от председателя на Върховния касационен съд Лозан Панов на заседанието на ВСС за случая "Янева гейт".
Борисов обясни защо е обвинил Лозан Панов в политически натиск.
"В изказването си Панов започна да ме пита защо моята парламентарна група е гласувала по един или друг начин, това не е тяхна работа", заяви Борисов.
"А и ми казаха, че той самият е казал: "Да извикаме Борисов, макар че той няма да дойде, на негово място аз не бих дошъл, нещо такаво е казал", обясни Борисов.
По думите му той е водил много разговори с Панов дори по времето, когато шефът на ВКС беше блъснат от кола.
"Аз лично го уверих, че няма нищо да му се случи и пратих и полиция и да го охранява, за да му покажа, че свободата, сигурността е гарантирана", припомни премиерът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.