Заигравка с предстоящите президентски избори през есента видя в отчета на държавния глава Роден Плевнелиев и вицето Маргарита Попова социалистът Янаки Стоилов.
"Интересно, че този отчет приличаше повече на стартиране на вътрешнопартиен предизборен дебат, защото това е президентска двойка на ГЕРБ", коментира той след като Плевнелиев и Попова събраха медиите за последен път през мандата си, за да припомнят свършеното от тях през последната им година на "Дондуков" 2.
Според Стоилов в редица от оценките на двамата е имало не просто различия, ами противоположни позиции.
Сега обаче обществото се нуждае от това да се предложи модел на програма на национално развитие, конструкция на целия икономически, социален и политически модел на основата на Конституция и очакванията на обществото, смята Стоилов.
"Целия свят, Европа и Балканите са в драматична нестабилност, която може да доведе до неочаквани развития", предупреди той.
Социалистът упрекна Плевнелиев, че не е казал какво се е променило по време на неговия мандат в живота на хората.
"Президентът посочи редица кризи, но пропусна две от най-важните - социалната и моралната. Той предупреди за опасността от Европа на две скорости, но в това отношение са нужни много по - енергични и последователни действия от страна на институциите", каза още Янаки Стоилов.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.