IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Новото КЗК: Вероятно има картели на горива

Комисията ще провери случая, обеща шефът й

Архив: Булфото

Архив: Булфото

Вероятно има картели на търговците на горива, заподозря Юлия Ненкова, която днес беше избрана от парламента за шеф на Комисията за защита на конкуренцията.

Тя увери, че антимонополният регулатор ще провери случая.

Иначе Ненкова обясни, че първата й работа като шеф на КЗК ще е да предизвика проверка на Сметната палата и на държавната финансова инспекция, за да види в какво финансово състояние заварва регулатора.

Ще има дисциплина, ред и законност, отсече новият шеф на КЗК и добави, че преписките ще се разглеждат на ротационен принцип.

Макар че беше кандидатура на ГЕРБ, а синът й е депутат от управляващата партия - Александър Ненков, тя отрече да е в конфликт на интереси.

Съпругът й пък е конституционния съдия Румен Ненков.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата