След съвместната пресконференция френският президент Еманюел Макрон и премиерът Бойко Борисов се разходиха в градината на двореца "Евксиноград".Кадри от разходката са публикувани в профила на Борисов в социалната мрежа Facebook.
Като домакин Борисов показва на Макрон детайли от архитектурата. При разходката българският премиер и френският президент вече са съблекли саката и са навили ръкавите на ризите си.
Гостът е впечатлен от двореца и пита кой е живял в него, а отговорът на Борисов гласи: "Ми тука са идвали на ваканция летно време". Видео от разходката също е публикувано в профила на премиера.
В него преди да покаже слънчевия часовник, той се шегува и с предприетите мерки от НСО за сигурността: "Беше тъмно, изгасили снощи лампата, да било по-сигурно! Щех да ги бия после. Като влезнах в градинката, викам: Как - загасили!".
Премиерът разказва на френския гост, че е бил кмет на София и му обяснява кои са съседите на България: "Турция, България, Румъния, от другата страна Грузия. Срещу нас е Грузия, по-вдясно. А Крим е малко наляво".
По време на разговора Борисов кани Макрон отново у нас с думите: "Догодина ще има председателство, ще дойдеш пак!".
От кадрите личи приятелска атмосфера - вижте ги!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.