И днешното редовното заседание на парламента не мина без размяна на реплики и лични нападки.
Още в началото старт на обидния тон даде Евгени Будинов от ГЕРБ.
Той застана на парламентарната трибуна, за да чете доклада на комисията по медиите за промените в Закона за радиото и телевизията.
Веднага попита дали мястото е дезинфекцирано.
"Някой колеги, които сега в момента влизат, буквално плюят по трибуната и разнасят бацили, здравейте, заповядайте закъснявате за час", обърна се той към депутатите от левицата, които отказват да участват в регистрацията и влизат в пленарната зала чак, когото има кворум и заседанието започне.
Той даде повод на Нона Йотова от БСП да призове шефката на НС Цвета Караянчева да обясни на Будинов къде се намира.
"Това е българският парламент. Това не е халтура, не е място, на което да си правим смешки. Недопустимо е да се държим все едно играем някакви долнопробни пиески",скочи тя.
Вежди Рашидов от ГЕРБ пък призова да не се превръща парламентът, когато се приемат закони, които са много важни за хората, в арена на лични лични симпатии и разправии.
"Какво толкова не ви харесва Будинов, че развеселява малко. Той си е артист човекът, само че с вас не става нито шега, нито смях", каза той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.