IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Рециклираните битови отпадъци - 65% до 2035 година

ЕС ни дава и междинни цели – 55 на сто до 2025 г., 60% до 2030 г.

Снимка: Димитър Кьосемарлиев

Снимка: Димитър Кьосемарлиев

Парламентът промени на първо четене Закона за управление на отпадъците, за да въведе изискванията на ЕС от  законодателния пакет “Отпадъци“.

Целта е подготовка за повторна употреба на битовите отпадъци като процентът на рециклиране достигне 65 на сто през 2035 г. По този начин ще извлекат съществени екологични, икономически и социални ползи и да се ускори преходът към кръгова икономика.

Въведени са междинни цели от 55 на сто и 60 на сто съответно за 2025 г. и за 2030 г.

С цел допълнително стимулиране на прехода към кръгова икономика е въведена цел за намаляване до 10 на сто на депонираните битови отпадъци до 2035 г., която може да бъде отложена с 5 години, при условие че държавата е постигнала намаление до 25 на сто.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата