IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кандидатът за президент на ГЕРБ-СДС ще бъде съобщен в последния момент

Проектът на Петков и Василев е изключително ляв, смята Илия Лазаров

Снимка: Bulgaria ON AIR

Снимка: Bulgaria ON AIR

"Ако президентските избори бъдат спечелени от Радев, той се стреми към президентска република. Ако има друг президент, той ще стимулира съставянето на правителство, което да реши кризата", заяви главният секретар на СДС Илия Лазаров в студиото на "Денят ON AIR".

Името на кандидата за президент на ГЕРБ-СДС ще бъде съобщено в последния момент", каза още той.

"В момента, в който се изкара кандидат и започват репресивни действия. Аз бях привърженик на Петър Стоянов. Той щеше да бъде една полезна кандидатура за България. Но колегите от "Демократична България" нямат желание да подкрепят обединяваща кандидатура. Те вероятно ще издигнат Стефан Тафров", прогнозира Лазаров.

Той е убеден, че трябва да се издигне кандидат, който да обедини дясното.

"Не знам кой ще бъде той, но вероятно ще бъде свестен човек. Трябва да се стигне до втория тур, което е гарантирано. Когато стигнеш на втория тур, тогава се броят гласовете и става ясно кой е за теб и кой - срещу теб. Който и да е кандидатът на ГЕРБ-СДС, той има сериозни шансове да победи Радев. Неговият мач не е авансово спечелен - може да победи, но може и да загуби", убеден е главният секретар на СДС.

Според него от ключово значение за бъдещото управление на държавата е изборът на президент.

Той коментира и новия политически проект на Кирил Петков и Асен Василев - определи го като изключително ляв. Прогнозира, че ще вземат гласове от "Демократична България".

"Колкото по-нагоре отиде техният проект, толкова по-надолу ще отиде ДБ. Те се бият за един и същи електорат", заяви Лазаров.

И добави, че е пропилян реалният шанс, който три партии в 46-ото НС са имали за съставяне на правителство.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата