IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кирил Петков с отговор към Борисов за газовата връзка с Гърция

Лидерът на ГЕРБ нарече откриването ѝ бутафорно

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

"Турски поток" - 3 млрд. лева - 0% от капацитета на тръбата е за България, 0% диверсификация". Това написа премиерът в оставка Кирил Петков в профила си във Фейсбук и приложи снимка, на която са бившият премиер Бойко Борисов и руския президент Владимир Путин.

По-рано днес лидерът на ГЕРБ отправи критики към Петков и прогнозира, че страната ни ще остане без газ през август и нарече бутафорно откриването на газовата връзка с Гърция.
 
Петков написа още: "Гръцката връзка - 0,5 млрд. лева, 100% от капацитета на тръбата е за България и български износ, веднага диверсифицира 1/3 от годишното потребление на страната ни, на стойност 1/3 от цената на "Газпром".
 
"(Интересен факт: цената на километър строителство за Турски поток е два пъти по-висока от тази за гръцката връзка, въпреки по-лекия терен).
Без допълнителен коментар.", допълва премиерът в оставка.

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата