IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Денков за министрите: По делата ги съдете

Ситуацията – трудна, ще има политически щети за ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Кандидатът за премиер Николай Денков призова бъдещите министри да бъдат съдени по делата им. Той им благодари лично заради това, че поемат отговорност и застават с имената и авторитета си.

"Бяха казани много неща в дебата днес. Повечето от тях напълно нервни и изпълнени с политическа демагогия, но в едно са прави - българският народ е мъдър и разбира какво се случва и ще прецени сам, няма нужда да му се подсказва защо се прави това правителство. Същият този народ е казал „По делата ги съдете“ и аз се виждам с много хора и почти всички ми казаха - „Не се отказвайте, направете правителство, защото иначе ще настъпи хаос“. Никой не може да се изказва от името на българския народ, никой няма монопол върху мнеието му", отговори той на критиките на опозицията.

"Уважаеми народни представители, вие не коментирахте състава на МС, не коментирахте тези хора, които застанаха с името си и уважението си, защото няма какво да кажете. Това че някой е завършил американски университет и няма право да е министър е несъществено. Имаме кандидати, които са завършили университет в Москва, така по-добре ли звучи? Чухме много политически нападки и партия „Възраждане“ е пример в това отношение, които действат на принципа „Колкото е по-зле за България, толкова е по- добре за нашето партийно ръководство“ и заради това такива хора казват колкото по- бързо се разпадне това Народно събрание, токова по – добре, така че вашата цел е да взривите демократичния процес", каза Денков.

Той отсече, че социологическо проучване сочи, че над 50% от избирателите биха гласували за този кабинет и именно заради това никой няма право да говори от тяхно име.

"За БСП нека да попитам - колко пъти получихте мандати и с колко от тях успяхте да съставите правителство? В една трудна ситуация се опитваме да направим правителство, колкото и да е трудно, каквато и политическа щета да понесем", отсече той.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата