Политическата цена за настоящата криза трябва да я плати този, от когото народът не е доволен. Имам забележки към българския народ, защото той подкрепя този, който го лъже. Не може да си заровим главата в пясъка, че народът експериментира последните години и 7 пъти ходим на избори. Това каза за БНР депутатът и политолог Калоян Методиев.
"Моята критика е към народа, защото отговорността може да мине само, ако народът си я потърси и накаже този, който го довел до това състояние. Силата е в народа, 70% не излязоха да гласуват, но никой няма да дойде отвън и няма да ги оправи. Никой не го интересува вътре в у нас, стига да не правим проблеми в съюзите, в който сме", смята още той.
За него Калин Стоянов е станал косвена жертва на една група в българската политика, която се преформатира.
"Става въпрос за ПП-ДБ, Бойко Борисов, Пеевски и Румен Радев. Свидетели сме на вътрешните размествания в българската политика", твърди Методиев.
И смята, че изходът е да се спре прегрупирането в политическия елит.
За отказа на президента Румен Радев да приеме проекта за кабинет на Горица Грънчарова-Кожарева той коментира, че имаме изключение.
"Ние сме изключение от 200 държави в света, едно беззаконие води след себе си друго. Затова в момента коментираме може ли да се сменя министър, да се правят партии от президент, има ли такъв случай в европейската практиката. Право трябва да има, за да се излезе от такава ситуация, но сме свидетели на саботажи през правилата в Конституцията", посочи Калоян Методиев.
А за Румен Радев коментира, че може да каже, че не харесва и следващият номиниран за премиер:
"Той се опитва да заобикаля Конституцията и да си прави собствени правила. За него какво пише в Конституцията няма значение. Виждате за какво лицемерие и лъжа става въпрос".
По думите на Методиев, най-голямата корупционна сделка е сключеният договор на кабинета Гълъб Донев с турската "Боташ".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.