IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Армията ни се свива с 6000 души през 2011-2012 г.

Така в редиците й ще останат 26 000 военни

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Числеността на армията ни ще бъде намалена с 6000 души и ще се свие до 26 000 военни през 2011-2012 г.

Идеята вече е обсъдена във Министерството на отбраната и вероятно ще бъде предложена за одобрение на депутатите, съобщава в. „Труд“.

Сега армията ни наброява 30 000 души. Военните трябва да се малко над 32 000, но около 2000 места са свободни, така че реално ще бъдат съкратени около 4000 души.

Най-много хора ще отпаднат от пехотата – около 2000 души. Обмисля се вариантът тя да се свие от 4 на 2 бригади, но все още няма окончателно решение кои поделения ще си отидат.

С около 1300 души ще се свият и ВВС, а авиобазата във Враждебна ще премине на подчинение към Крумово.

Около 700 униформени ще отпаднат от Военноморските сили. Базата във Варна вероятно ще бъде закрита.

При определянето на числеността са разиграни 9 сценария, в които може да бъде въвлечена, включително война и мобилизиране на резерва, пише „Труд“. Новата численост е съобразена и с необходимостта да имаме паритет с армията на Сърбия, която не е член на НАТО.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата