IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Борисов: И в най- лошите си сънища не сте мислили, че ще дойда аз

Премиерът активно проверява строителството на магистралите

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

 „И в най-лошите ви сънища не сте мислили, че ще дойда аз“.

С тези думи премиерът Бойко Борисов се обърна към строителите на АМ „Люлин” при пътен възел „Даскалово” при поредната проверка на обекта.

Той констатира 70-дневно закъснение в строителството, но пресметна, че все пак са осем пъти по-добри от предишното правителство.

„Нашата цел е да пуснем АМ „Люлин” за зимния сезон, в посока зимните курорти, Благоевград, Кулата. До 20 дни трябва да пуснем движението по една от естакадите“, каза премиерът.

Допълнителните дейности по магистралата щели да се извършват догодина. 

Борисов посочи, че поне още три години щели да правят тази магистрала, ако не била неговата намеса.

На въпрос към премиера, ако изпълнителят „Мапа Дженгиз” не успее да се справи до крайния срок, Борисов коментира:

„Ние навсякъде слагаме много тежки санкции, още повече тук, когато се опъваха, когато създаваха проблеми, говорих с турския премиер. Аз съм казал – не се ли справят, повече турска компания не пускам. Така че те имат и други тежести върху дейността си“.

„Ще се върна на хубавата българска поговорка – „Не е луд, който яде зелника, а който му го дава“. Предишното правителство ги е търпяло да работят с 8% изпълнение. Една снимка в началото на предизборната кампания и с това им е приключила цялата дейност.


„Каквото и да говорят, разликата е поне с осем пъти по-добре. Моят дядо казваше – имането е поне три пъти по-хубаво от немането, а ние сме поне осем пъти по-добри от предишното правителство“, пресметна Борисов.

По-късно премиерът направи символична първа копка на ЛОТ 4 от автомагистрала „Тракия“

"В България има 7 магистрали, 3 ще построим в този мандат, 4 -в следващия", заяви Борисов.
Той изрази надежда, че аутобанът ще бъде готов през юни 2012, а не както е по договор - през август месец, за да може българинът да стигне по магистралата до морето спокойно.

Отсечката Ямбол-Карнобат е най-дългата от АМ "Тракия". Изпълнител е консорциум от 9 големи български фирми.

Борисов заяви, че се надява те да работят бързо, отговорно и качествено, и предупреди изпълнителите,че контролът ще бъде ежедневен.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата