Увеличаването на дигитализацията е необходимо, защото кризата промени в тази посока потребителските навици. Това каза Сесил Гофрио, директор на L’Echangeur - Център за маркетингови иновации на BNP Paribas Personal Finance, в предаването “В развитие” по Bloomberg TV Bulgaria.
“Тази криза разкри неравенството в дигитализацията. Някои хора не могат да си позволят компютри, не могат да участват в дистанционното обучение и те също трябва да бъдат подкрепяни”, каза тя.
“40% от хората в България очакват устойчиво държание на компаниите - това е един от най-високите проценти в света”, посочи още експертът. Тя добави, че прозрачността също е важна.
Гофрио коментира и четирите сценария за света след Covid-19 според L’Echangeur и Observatoire.
“Здравната криза ни накара да преосмислим моделите си на поведение и ускори процесите като работата от дома и в крайна сметка подсилва предизвикателствата пред потреблението”, обясни експертът.
Първият сценарий предвижда либерален модел за развитие, в който независими икономически играчи създават основата за широк кръг от предложения с висока добавена стойност, където всеки човек има свободата да избира, стана ясно от разговора.
"Според втория сценарий светът ще се развие към централизиран модел, в който гражданите предоставят на правителствата и на големи организации отговорността да действат в името на общото благо ", разказа Гофрио.
Третият сценарий предвижда по-голяма икономическа независимост на големите страни и при него се цени повече местната система и местните доставки, а четвъртият е диалогичен модел, базиран на прехода на гражданското общество към по-задълбочена грижа за хората и заобикалящата ги среда.
Гофрио добави, че няма най-добър сценарий, към който да се насочи светът, като бъдещето може да е комбинация от два или повече от тези модели.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.