Началникът на ареста в Бургас е отстранен от длъжност и срещу него започва дисциплинарно производство.
Дисциплинарни производства са образувани и срещу други двама служители на ареста, съобщиха от Министерство на правосъдието.
Причина за това е самоубийството на германеца Ролф Гремел в ареста в морския град. Гремел се обеси, след като бе арестуван за жестокото убийство на свой сънародник миналата седмица в Бургас.
Министърът на правосъдието Диана Ковачева е назначила днес допълнителна по-задълбочена проверка, чиято цел е да анализира всички факти и обстоятелства, довели до самоубийството на арестанта.
Със заповед на министъра на правосъдието е създадена и работна група, за да актуализира списъците на разрешените вещи и предмети, които могат да ползват лишените от свобода и задържаните в следствените арести.
Министерството на правосъдието е поискало становището по тази тема на всички началници на арести и затвори в страната.