IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Три опита за самоубийство регистрира "Пирогов"*

1500 минали през болницата през последните дни

Снимка: "Пирогов"

Снимка: "Пирогов"

Седем души с алкохолни натравяния, като половината от тях са направили опит за смамоубийство, е имало на 23 декември, съобщи Данаил Йосифов от токсикологията на "Пирогов", предаде БТА. Първоначално се съобщаваше за седем опита за самоубийство

По думите му на 23 декември от 27 души, минали през отделението, 19 са били приети за лечение. Седем от тях са  злоупотребили с алкохол, като при половината става дума за опит за самоубийство - те са използвали и лекарства и други препарати. Средната възраст на тези пациенти е между 18 и 58 години.

На 24 декември 18 пациенти са преминали през токсикологията на "Пирогов"; трима са били приети в болницата. От началото на днешния ден един човек е приет с пет промила алкохолно съдържание в кръвта и още един, комбинирал алкохол и марихуана. Преглед очаква семейство, обгазено при пожар. По думите на Йосифов доста пациенти с алергии са потърсили помощ в здравното заведение.

Общо над 1500 души през последните дни са се озовали в "Пирогов", съобщи д-р Кирил Христов от хирургията на болницата. 203-ма от тях са приети за лечение. В хирургиите са настанени 26 души, от тях само един е бил с прободна рана. По думите на д-р Христов към този момент в Спешния център е по-спокойно в сравнение с предишни години.

*Статията е актуализирана

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата